Łódź ul. Piotrkowska

Udałem się dzisiaj z kolegą Marcinem Chochlewem (kazał o sobie wspomnieć) na spontaniczną wycieczkę do Łodzi.

Od kilku miesiecy chciałem już sfotografować pomnik Artura Rubinsteina i wreszcie mi się to udało!

lodz2.jpg

Pan Artur był wybitnym pianistą i uważam, że zasłużył na pomnik.
Nie rozumiem tylko dlaczego otrzymał dodatkowo w prezencie pozytywkę?

lodz1.jpg

Kazdy moze podejść, wrzucić dwa złocisze i posluchać jednej z kilku melodii wgranych w metalowy fortepian.
Ciągnie nas do festynu, co? Słodkie.

12 myśli nt. „Łódź ul. Piotrkowska

  1. nie wiem czemu, ale skojarzyło mi się to z klasową wycieczką na powązki. pani kazała połowie klasy ustawić się do zdjęcia przed grobem nałkowskiej. odmówiłam. dla mnie to chore, żeby robić sobie PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA przy czyimkolwiek grobie. Normalnie się wzburzyłam do głębi!

  2. gdybym naprawde byl zafascynowany jakas osoba a nie mial szansy jej spotkac za zycia to prawdopodobnie zdjecie z grobem byloby dla mnie forma nawiazania najbardziej namacalnego kontaktu.
    jednak masowe robienie zdjec cmentarnych kojarzy mi sie z polaczeniem bezmyslnego zbierania autografow z jakims dziwnym nekro zboczeniem.
    wszystko to chyba kwestia swiadomosci z jaka coś robisz.
    takie jest moje zdanie.

  3. bo bywa tak, ze myslenie boli. Mieszkam w Lodzi i troche mi przykro bo facet stracil urok.kazdy traktuje go jako produkt reklamowy i mowi:”a ty chamie nie damy łodzi zarobic”a poza tym to nie komponuja sie z fortepianem te lampeczki i guziczki.ta pozytywka to zly pomysl.skoro miasto chcialo nam przyblizyc jego tworczosc trzeba bylo rozdawac bilety do filharmoni(skad inad jego imienia)na wieczory z jego muzyka.rownie dobrze moznaby wrzucac w Tuwima pieniazka i czekac az cos napisze. bania jak cholera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>